Zgłaszanie paczek do systemu


#1

Witam.Gdzie mogę zgłosić paczki do Manjaro ponieważ za każdym razem nie chce ściągać ze strony Archa pakiet modemswitch_usb?


#2

Tutaj https://github.com/manjaro/packages-community/issues


#3

No widzisz. 2 miesiące męczyłem na forum a tutaj taka błyskawiczna akcja… :stuck_out_tongue_winking_eye:
Nie znałem tej strony na githubie. Przydatne.


#4

https://bugs.manjaro.org/ to prawilny bug tracker.
Natomiast ISSUES na GH są do raportowwania błędów w paczkowaniu bezpośrednio :wink:


#5

Szkoda, że trzeba kolejne konto na tego bugtrackera robić. Znowu, nie znałem tej strony… Jakoś mało rozreklamowana, a powinno być w ekranie powitalnym.
Dzięki za info.


#6

Błagam was jak im to zgłosić żeby dało się dołączyć modemswitch do iso wszystkich Manjaro?


#7

Z tego co rozumiem to wystarczy, że Manjaro doda pakiet jako podstawowy do swoich oficjalnych wydań i nowe wydania community powinny go przejąć z automatu. Ale mogę się mylić.


#8

Oby.Bo mam u siebie na razie tylko dostęp do internetu poprzez komórkowe połączenie a kiedy naprawią u nas wifi to można cholery dostać.


#10

Niestety tak mało znany, używany i pakiet raczej nie przejdzie do repo Manjaro. W teorii powinien być w AUR, ale go jeszcze nie widzę. To znak jak mało osób o nim nie wie. Jeśli jakiś techniczny użytkownik Archa/Manjaro się zorientuje, jest szansa, że doda do AUR a póki co jest kod źródłowy:

Można też kombinować instalację z rpm’a lub deb’a za pomocą PKGBUILD, którego trzeba napisać. Trzeba wiedzieć co się robi, więc byle kto tego nie zrobi.