Українська мова. Враження від ОС Манжаро XFCE

Ідея створення дистрибутива цікава, але система сира. Наприклад, у мене не друкує МФУ НР м1132. МФУ визначається системою, але не працює. Якщо видалити це пристрій з менеджера принтерів, витягти юсб дріт та знову вставити його - система визначає МФУ, друкує, але після перезавантаження все починається знову.
При спробі встановити hplip-plugin, котрий сама система і пропонує - злітають ікси. Ну, це просто катастрофа. Система без принтера. Кам’яне сторіччя якесь, а не сучасна ОС.
Може це і виправлять… років через десять.

Висновки: Манжаро краще за Лінукс Мінт в тому сенсі, що має свіжі програми. Швидкість роботи така сама як і в Мінт, але в Лінукс Мінт все відшліфовано на відміну від Манжаро.

Але мені Манжаро інтуїтивно сподобалася, як сподобався колись Мандрейк в 2000 році. Всі недоліки Лінукс як були 19 років тому, так і залишилися, єдино що зрушилось, драйвери на нвідіа - хоч немає таких тортур при встановленні як 19 років тому. Ще позитив, котрий з’явився через 19 років, Steam почали випускати іграшки і для Linux. Поки ігрова індустрія не почне робити іграшки для Linux, руху вперед в Linux не буде.
А все решта… теж саме - проблеми, проблеми, проблеми, проблеми.

Остаточний висновок: Віндовс як була, так і буде основною робочою ОС.

Unfortunately, my Ukrainian is quite bad so I rather answer in English. I’d try to get some useful output to tackle the problems that you encountered. Say, when trying to install hplip-plugin, what exactly happened? What does it mean that X stopped working, are there any errors in Xorg.0.log?

А потім при перезавантаженні злетіли ікси. Я тоді не розбирався, бо мені вже набридли витребеньки Лінукс (особливо Манжаро), я просто перевстановив систему, це займає 10-15 хвилин. Це швидше, ніж копатися в логах. Манжаро просто дуже сирий продукт, але цікавий. Трошки побуду на ньому, подивлюся, як буде виглядати роллінг, якщо роллінг накриється, Манжаро буде видалений.

Please check if the package python-gobject is installed on your machine. If not, install it and retry to install hplip.

“python-gobject” встановлений.
Не встановлений “python-gobject2”

Перепрошую, чому в Лінукс Мінт, LMDE, Дебіан, Ubuntu проблем з роботою принтерів та МФУ
від HP не існує? За 19 років знайомства з Лінукс мені вже просто набридло витрачати свій час на те, що повинно працювати.

Well, if you pose the question this way, the easiest option would be just to keep using those distros. :wink:

Anyway, since I’m not using an HP printer myself and never used one so far, I might be not the best person to help. I’d advise you to post to the English part of the forums such that you get attention from more potential helpers.

1. Я ще трошки почекаю. Мені цікаво чим це все закінчиться. Чи відбудеться насправді роллінг. Звичайно, я не буду користуватися тим, що не працює. Скоріше, все закінчиться видаленням Манжаро та встановленням Дебіан 9.
  2. В мене є друзі програмісти, котрі працюють з лінуксом професійно, так що є до кого звернутися. Але я звик сам виходити з подібних ситуацій.
    Дякую.

Як я і прогнозував, після постійних проблем з друком в Манджаро, після краху драйвера nvidia при під’днанні ноута до телевізора по HDMI, встановлено Убунту (Linux Mint 19.1 xfce) - і тепер все працює стабільно, швидко і я не витрачаю час, а насолоджуюся Linux, іграшками і швидкістю роботи системи.

Все ж таки, команда з 3-4-х людей не може зробити краще те, що зроблено в Корпорації (Canonical або Microsoft). Це мій остаточний висновок про Манджаро.

Linux для простого користувача - це тільки Убунту, або те, що зроблено на основі Убунту.

Well, if hat was your experience, then using Mint or Ubuntu is probably the way to go! However, please keep in mind that such statements cannot be generalized the way you do it. I, for example, had exactly the opposite experience and after using Ubuntu for several years switched to Arch and then Manjaro. But I wouldn’t claim that this means that Manjaro is the one and only Linux distro which should be used by everybody, only that it suit my needs and preferences. The same holds for any distro out there, each of them has some user base and there is no point claiming that some distro is the best for everybody. :wink:

1 Like

The most important, that you are stay with linux

В Манджаро мені сподобалася ідея роллінг-релізу. Так, треба один раз зробити і оновлювати, а не робити окремі релізи, як в Убунту.

Але я вже не хочу витрачати свій час на усунення таких дрібниці як відсутність друку, падіння драйвера nvidia - ЦЕ ПОВИННО ПРАЦЮВАТИ!!! ВСЕ! КРАПКА!
Вже 2019 рік, а не 1999 рік.

Ще раз наголошую: команда з 3-4 людей не може зробити продукт краще ніж корпорація Канонікал або Майкрософт.

Це моя точка зору, заснована на майже 20 річному досвіді роботи з Linux.
Добре фінансування - якісний продукт!

Я вже 19 років з Linux.

Well, you might have missed the part where Ubuntu introduced Unity and lost quite some users, kept developing it ignoring criticism from the community and then the part where after a decade it decided to drop it. Similar story with Mir or the Amazon lense (though the latter has been set to off by default after a rather short time).

But we are on a good way into a flame war here, I’d rather stop it at this point.

Погоджуюсь.
Але сам продукт (операційна система) в робочому стані.
Заперечити цьому факту ніхто не зможе.
Драйвери працюють, принтери працюють.
До речі, великої кількості користувачів Unity подобається.
Можна працювати, гратися в іграшки (відпочивати). В UBUNTU ВСЕ ПРАЦЮЄ!!!

Якщо із Манджаро зробити Корпорацію “Манджаро”, добре фінансувати - Манджаро буде якісним продуктом.

Корпорація - велика кількість фахівців, котрі отримують файну заробітну плату, налагоджена систематизована робота, тестування системи на різній апаратурі. Як команда Манджаро з 3 людей може таке зробити?

Тому у Манджаро все падає, все руйнується, основний функціонал системи (принтери, відео-драйвери) стабільно не працюють.

My final choice.
Stability! Reliability! Speed!
Linux Mint 19.1 (Ubuntu) XFCE

А взагалі я відмовився від всіх дистрибутивів, котрі роблять 3-4 особи.
Після глюків таких ОС, я почав використовувати тільки Убунту.
Або Убунту, або Дебіан, або Федора, або Віндовс.

Xubuntu 19.04

closed #17

This topic was automatically closed 30 days after the last reply. New replies are no longer allowed.