Uruchomienie czytnika kart eID Rocketek USB 2.0 Smart Card Reader (chip Realtek)

Screenshot_2019-06-24_09-03-54

1. Na Windows działa poprawnie po instalacji odpowiedniego sterownika dla czytnika kart ID ze strony Realtek
  2. Kupiłem tu: Rocketek USB 2.0 Smart Card Reader aż za 3,99 €
  3. Na Windows działa ze sterownikiem od Realtek.
  4. Już man zainstalowane pakiety:

oraz
  5. Zainstalować sterowniki z tej strony Realtek drivers for Linux nie umiem, bo nie posiadam odpowiedniej wiedzy, nie rozumiem, co ode mnie nie wymaga Readme.txt

General Information

Linux driver for Realtek PCI-Express card reader chip.

Build Steps

1. make
  2. make install
  3. depmod
  4. reboot your computer

Note: Root privilege is required in step 2 and 3

Będę wdzięczny za każdą poradę.

Cześć :slight_smile:

Przed zbudowaniem paczki pobranej ze strony producenta chyba będziesz musiał usunąć tą zbudowaną z AUR (rts5227-dkms)

Co do budowania paczki to proste jak budowa cepa :slight_smile:

wchodzisz do folderu ze sterownikiem, otwierasz terminal, i wpisujesz:

• make
  • jak skończy budowanie, wpisujesz sudo make install
  • po instalacji wpisujesz: sudo depmod (co to ten depmod)
  • restartujesz kompa, możesz z poziomu terminala albo normalnie z menu czy apletu na panelu
$ make
$ sudo make install
$ sudo depmod
$ systemctl reboot

Wszystko :slight_smile:

2 Likes

Dzięki za poradę. Teraz będę wiedział co to znaczy. Tu też zadałem to pytanie: ID or eID card reader Rocketek USB 2.0 Smart Card Reader (chip Realtek) wyjaśniłem, że mam czytnik kart Alcor Micro Corp. AU9540 Smartcard Reader - i (niby) można uruchomić do za pomocą tego https://wiki.archlinux.org/index.php/Smartcards ale jakoś mi nie idzie. W każdym razie dziękuję, mam również nadzieję, że ten wątek forum przyda się innym użytkownikom manjaro.

1 Like