[Steam] [Bumblebee] problem

Witam już tak pokręciłem chyba ze sterami że zaraz będę się zabierał za reinstall systemu.
Instalując na świeżo chciałbym wiedzieć kilka rzeczy by uniknąć problemów.
Chcę całkowicie przerzucić się na Manjaro (drukarka mi śmiga :D) ale mam problem ze steamem i ogólnie sterownikami grafiki a do pełni szczęścia potrzebna mi dota2 i cs:go

1. instalować steam-manjaro czy steam-native?
    obecnie aby odpalić steam muszę w konsolę wpisać
vblank_mode=0 LD_PRELOAD='/usr/$LIB/libstdc++.so.6 /usr/$LIB/libgcc_s.so.1 /usr/$LIB/libxcb.so1' optirun -b primus steam

konsola po odpaleniu steam i gry w cs;go przez chwilę

http://wklej.org/id/3363927/

1. Sterowniki instalować “Auto install property driver” czy “Auto install open-source driver” czy jakoś inaczej to ogarnąć?

3.Bumblebee
https://wiki.manjaro.org/index.php?title=Configure_NVIDIA_(non-free)_settings_and_load_them_on_Startup
leciałem od “Bumblebee and Steam”

primusrun glxspheres64 działał ale w grze max fps to 50 a grając na win10 fsp wynosi od 100 do 150 zależy od rozdzielczości

Jakieś pomysły jak to ogarnąć?

Po prostu przy otwieraniu wersji live wybierz opcję none-free i taką ci też zainstaluje jak odpalisz instalator. Jeśli masz hybrydową grafikę to z automatu dostaniesz zamknięte (duże lepsze w przypadku nvidii) sterowniki oraz bumblebee, które powinno działać. W Manjaro nie instalujesz sterowników GPU manualnie jak w Ubuntu, po prostu dostajesz je z automatu przy instalacji. Każde grzebanie ręczne tylko popsuje wszystko. Jak chcesz wiedzieć, sterownik zamknięty nvidii w manjaro nazywa się nvidia-utils i powinieneś go już mieć razem z bumblebee.

Co do Steam’a to zawsze z nim są problemy na systemach opartych na Archu, bo biblioteki najczęściej nie pasują, bo Steam jest ustawiany pod Ubuntu. Dodatkowo jest jeszcze jakiś kolejny problem na Manjaro ostatnio i coś tam ekstra trzeba zrobić. Musisz poszukać na forum, bo moja instalacja działa już 1,5 roku a wtedy tego problemu nie było.

Jak już masz komendę, dzięki której Steam ci odpala to po prostu dodaj ją do launchera. W Plazmie edytujesz uruchomienie przez prawo-klik launchera i wybranie “edytuj programy” i potem edycji komendy uruchomienia Steama. W innych środowiskach można zedytować plik desktop. Wtedy po prostu będziesz uruchamiał Steam’a normalnie.

U mnie po prostu skopiowałem launchera i nazwałem Steam-Nvidia i dałem komendę:

LD_PRELOAD='/usr/$LIB/libstdc++.so.6 /usr/$LIB/libgcc_s.so.1 /usr/$LIB/libxcb.so.1' primusrun steam

U ciebie może inna komenda działać, to już musisz sam przetestować.

Sam używeam wersji Manjaro, więc nie wypowiem się w kwestii porównania.
Co do reszty też się nie wypowiem, bo nie znam cs:go, ani nigdy nie sprawdzałem fpsów.