Spolszczenie do Thunderbirda ver 60.5

Witam

Mojej teściowej wgrałem do kompa najnowsze Manjaro. Niestety program pocztowy Thunderbird ma interfejs w wersji angielskiej i co ją to lekko denerwuje . Na razie nie znalazłem oficjalnego pakietu spolszczenia do tej wersji. Pomyślałem że mógłbym wgrać straszą wersję np. nr 52 do której jest pakiet spolszczenia . I tu proszę o podanie linijek tekstowych do konsoli bo w oficjalnej dystrybucji jest tylko wersja 60.5 .
Druga droga to z oficjalnego pakietu PL thunderbird-60.5.3.tar w katalogu “dictionaries” są takie pliki pl.dic i pl.aff . To są pliki spolszczenia do Thunderbirda. Pomyślałem że może wystarczy je podmienić z plikami w wersji angielskiej i po sprawie. Pytanie jak jest lokalizacja tego katalogu “dictionaries” bo niestety nie mogę tego znaleźć . Troszkę mocniejszy jestem w Ubuntu , i tu jest polecenie

sudo pacman -S thunderbird-i18n-pl

A jak to wygląda w Archlinux ?

Pozdrawiam

Siema :slight_smile:

Patrzyłeś do manjaro-setting-manager czy w Local Settings jest wszystko ustawione na PL , zaktualizowane pakiety językowe?

Zazwyczaj Manjaro po świerzej instalacji samo pokazuje, że trzeba zainstalować dodatkowe pakiety językowe i jak Thunderbird jest to dodaje i spolszczenie. Zresztą jak się dogra jakieś programy później, które mają lokalizacje to wtedy można wejść do Ustawień Manjaro i tam wyszuka ci spolszczenia.

Oczywiście można wyszukać pakiety manualnie i zainstalować. Jak wszystko działa poprawnie to po prostu instalujesz Thunderbird i pakiet językowy i tyle. Jak masz system ustawiony na język polski to po prostu uruchomi się w tym języku. Nie grzeb nic w katalogach, chyba że coś masz źle w profilu ustawione i chcesz zresetować program, wtedy trzeba katalog profilu usunąć lub zmienić nazwę.

Niestety pakiet językowy nie spolszcza kalendarza Lightning, który jest częścią Thunderbirda, ale tutaj z pomocą przychodzi pakiet z AUR: lightning-lang-patcher
Zainstaluj, uruchom a spatchuje ci lokalizacje i wtedy już wszystko będzie po polsku.