[solved] Kurulumda SSD Disk görünmüyor?

Merhaba, yaklaşık iki senedir Manjaro kde kullanıyorum, sistemim biraz eski olduğu için bir tane SSD aldım çok da heveslenmiştim fakat eski diskteki kurulumu clone disk ile kopyalayıp ve eski diskin kablosunu çekip yeni SSD boot etmeye çalışınca şimdi tam hatırlayamadığım invalid arch independent elf magic vs gibi bir şey yazıyordu.

Tamam sorun değil sıfırdan kurulum yaparım zaten iki yıldır çalışıyordu herşey bir sıfırlanmış olur tazelenir diye düşünmüştüm, yeninden kurulum için Manjaro kde sürümünü yeniden başlattım ama bu seferde kurulum için disk bulunamadı. Cfdisk olsun, parted olsun, kde partition manager olsun diski görüyor biçimlendirip silebiliyor ama Manjaro kurulumu diski göremiyor. Marnjaro architect ile kurulum yapabilirsiniz diye öneri vardı kör Topal onu kurdum bu seferde eski manjarodan daha yavaş açılan yeni Manjaro geldi. Yani HDD ve Manjaro kde bence daha hızlı açılıyor ve daha iyi çalışıyordu. SSD ve manjaro açıldıktan sonra arada donuyor takılıyor ve genelde pek de akıcı çalışmıyor.

Tabii denemek için önce Windows, sonra Ubuntu, sonra da farklı dağıtımlar denedim onnlarda genel olarak sıkıntı yok, SSD olmasının faydalarını görüyorum fakat kde manjaro öyle değil. Şu anda geçici olarak yine Ubuntu kurdum ama ben asıl manjaro kde kurmak ve eskisinden daha iyi çalıştırmak istiyorum çünkü manjaroyu seviyorum.

Bu arada ayrıntılı bilgiyi galiba manjaro dan almak gerekiyor ama, genel olarak sistem şu şekilde

Edit: ISO dosyasını Torrent'dan yeniden indirdim dd ile USB diske yazdım ve denemek için kurulumu yeniden başlattım bu seferde diski de sürücüyüde sorunsuz gördü ve kurulum tamamlandı.

Forum kindly sponsored by