pyTranscriber uygulamasını nasıl kurabilirim?

Selamlar linuxa yeni başladım. Aşağıdaki uygulamayı nasıl kurabilirim. Uğraştım ama çözemedim.

Hi and welcome to the forum :+1:

1. Download the Linux version from: Release v1.5-stable · raryelcostasouza/pyTranscriber · GitHub
  2. Unzip the installer zip-file: unzip pyTranscriber-v1.5-linux-installer.zip
  3. Change into it’s directory: cd pyTranscriber-v1.5-linux-installer
  4. Run the installer: ./install.sh

Merhaba ve foruma hoş geldiniz :+1:

1. Linux sürümünü şu adresten indirin: Release v1.5-stable · raryelcostasouza/pyTranscriber · GitHub
  2. Sıkıştırılmış yükleyici zip dosyasını ayıklayın: unzip pyTranscriber-v1.5-linux-installer.zip
  3. Onun dizisine geçin: cd pyTranscriber-v1.5-linux-installer
  4. Yükleyiciyi çalıştırın: ./install.sh
1 Like

Merhaba hata alıyorum.
cp: normal dosya ‘/opt/pyTranscriber/ffmpeg’ oluşturulamadı: Erişim engellendi
cp: normal dosya ‘/opt/pyTranscriber/icon.png’ oluşturulamadı: Erişim engellendi
cp: normal dosya ‘/opt/pyTranscriber/pyTranscriber’ oluşturulamadı: Erişim engellendi
cp: normal dosya ‘/opt/pyTranscriber/uninstall.sh’ oluşturulamadı: Erişim engellendi
chmod: ‘/opt/pyTranscriber/ffmpeg’'nın erişim izinleri değiştiriliyor: İşleme izin verilmedi
chmod: ‘/opt/pyTranscriber/icon.png’'nın erişim izinleri değiştiriliyor: İşleme izin verilmedi
chmod: ‘/opt/pyTranscriber/pyTranscriber’'nın erişim izinleri değiştiriliyor: İşleme izin verilmedi
chmod: ‘/opt/pyTranscriber/uninstall.sh’'nın erişim izinleri değiştiriliyor: İşleme izin verilmedi
cp: normal dosya ‘/usr/share/applications/pytranscriber.desktop’ oluşturulamadı: Erişim engellendi

Ahh tabi ya, adamların hatası…
4. Komuttu vermeden evvel bunları yapmanız gerekir:

sudo mkdir /opt/pyTranscriber
sudo chmod a+rwx /opt/pyTranscriber

Adamlar bu aşamayları eklemeye unutmuşlar…

1 Like

Demin dediğimi boşver çünkü son hatayı gine verir…
Eğer o yazılımcılara güveniyorsanız 4. komutu böyle verin:

• Yükleyiciyi çalıştırın: sudo ./install.sh
    Bu şekil aslında tehlikeli çünkü root olarak yüklersiniz…
1 Like

teşekkür ederim