Połączenie kablowe - nie mogę ustanowić

Witam, na komputerze stacjonarnym mam zainstalowany Windows 7 i Manjaro. Windows łączy sie bezproblemowo z siecią. Natomiast Manjaro odmawia współpracy. Próbowałem wpisywać te same dane z ustawień Windowsa, ale bez powodzenia. Co mam zrobić? Jak ugryźć ten temat?
W Windowsie mam tak:

Adres IPv4: 192.168.0.55
Maska podsieci IPv4: 255.255.255.0
Brama domyślna IPv4: 192.168.0.1
Serwer DHCP: 192.168.0.1
Serwer DNS IPv4: 192.168.0.1

Pozdrawiam,
Dario

Hello Dario,

please post:

inxi -n

Network: Intel 82578DM Gigabit Network driver: e1000e IF: enp0s25 state: up speed: 100 Mbps duplex: full mac: 6c:62:6d:02:5d:57

Dodam jeszcze że wcześniej wpisałem komendę: systemctl enable dhcp cd@eth0 co nic nie zmieniło poza tym, że gdy teraz uruchamia się komputer to przez 1 min i 30 sek wyświetla się: A start job is running for /sys/subsystem/net/devices/eth0
Próbowałem to wyłączyć komendą: systemctl disable dhcp ale wtedy otrzymuję komunikat: Failed to disable unit: : Unit file dhcp.service does not exist

Dodam jeszcze że po wpisaniu ustawień takich jak w Windows sieć się łączy, ale przeglądarka nie może otworzyć żadnej strony - podobnie Pamac nie może wykonać aktualizacji itd.

Pozdrawiam,
Darek

Niestety nie jestem ekspertem od połączeń sieciowych, ale niektórzy angielskojęzyczni użytkownicy już tak.
Generalnie, jak podłączasz kabel to sieć powinna pojawić się od razu i z automatu. Nic nie trzeba konfigurować. Jak jest wifi to też widzi sieci i tylko trzeba wskazać jaką i podać hasło, czyli jest prosto i oczywisto. Jeśli tak nie jest to niestety albo jakaś niekompatybilność sprzętowa, albo samemu coś się zepsuło w systemie.

Czy to świeża instalacja?
Jak zachowuje się Manjaro Live, łączy się z siecią?

Please post:

systemctl list-timers --all

Wystarczy zaznaczyć tekst plus ctrl+shift+c, żeby skopiować (lub użyć prawo-kliku), ale na screenie też widać wszystko, ale my nie możemy skopiować, teksu, gdyby trzeba było użyć w odpowiedzi.
Zobaczymy czy @admdb będzie szczęśliwy ;). Szkoda, że tak wolno odpowiadasz, bo w tym tempie ciężko będzie rozwiązać problem w sensownym czasie.

Witam,
wiem, ale robiłem to na komputerze, który... nie miał podłączenia do internetu.
Byłem na wyjeździe.
Udało mi się jednak ustanowić połączenie. Nie wiem czemu, ale w mojej sieci działa jedynie to:

Swoją drogą byłem przyzwyczajony że różne dystrybucje łączą się automatycznie przez lan z internetem ale z jakiegoś powodu tym razem to nie zagrało...
Pozdrawiam,
Darek

Może najlepiej, jeśli powiesz swój problem użytkownikom anglojęzycznym.
Przepraszam

Hm... U mnie wszystko jest domyślne i automatyczne w ustawieniach, ale mam poprawne urządzenie wybrane.

Co się dzieje jak wybierzesz metodę automatyczną a nie ręczną? I jak wyglądają ustawienia Ethernet u ciebie?

U mnie wygląda to tak:

Dzięki za podpowiedzi. Na razie pozostałem przy ustawieniach ręcznych. Ponieważ niedługo przechodzę na światłowód to zobaczymy czy będzie taki sam problem czy nie.