Po aktualizacji nie działa wysyłanie załączników do Thunderbird z innych programów

Witam,
czy też tak macie? Nie można wysłać zdjęć z Gwenview. Nie można wysłać dokumentu z LibreOffice za pomocą Thunderbirda. Tragedia. Jakaś wskazówka, rada?

Pozdrawiam,
Dario

A może jakieś szczegóły co chcesz zrobić? Na razie nie wiem o co chodzi. Wysłać zdjęcie gdzie i jak?
Nie mam problemu z dodawaniem załączników do maili w Thunderbirdzie.

W programie LibreOffice pracując na dowolnym dokumencie nie działa: Plik > Wyślij (wcześniej działało)

W programie GwenView przeglądając zdjęcia w dowolnym folderze po zaznaczeniu kilku zdjęć: Wtyczki >Eksport > Wyślij obrazy pocztą (wcześniej działało)

Widzę, że pojawiła sie nowa wersja TB 68.1.0 jeszcze nie ma jej w Manjaro. Może to coś zmieni?

Pozdrawiam,
Dario

Przetestowałem w LO Plik->Wyślij->Dokument Email, uruchomił mi się nowy mail w Thunderbird z załacznikiem .odt. Wygląda wszystko w porządku. Używam obecnie LO 6.3.1.2.

Przetestwałem w Gwenview Wtyczki->Eksportuj->Do GDrive'a i działa. Było trochę dziwnie na początek bo nie pokazwywało mi się okno do wklejenia kodu, ale w końcu jak już się udało to przesyłanie kolejnych już szło gładko. Nie udało się wysłać do Dropboxa, bo strona załadowała się biała, ale może ad blocki może weszły w paradę. Jak przetestowałem wysyłanie przez pocztę to otwiera okno maila ale nie dodał załącznika, więc faktycznie jakiś błąd jest. Pewnie zgłoszony, ale jeśli nie to trzeba to zrobić. Ciągle mam Thunderbirda 60.8.0.

Więc na starej wersji 60.8 działało. Teraz na 68.0 nie działa :frowning: A gdzie mogę sprawdzić czy to jest zgłoszone?

Przed chwilą pojawiła się aktualizacja TB 68.1.0 i wygląda to tak:
LibreOffice - działa :slight_smile:
GwenView - nie działa :frowning:

GwenView - działa :slight_smile: Trzeba było wskazać Thunderbird jako program pocztowy, zrezygnować z domyślny.

1 Like

OK, super że jednak się naprawiło. Czasem trwa zanim bugi zostaną naprawione, ale to wygląda na dość błyskawiczną reakcję. Czasem trwa to miesiącami.

Podejrzewam, że mało osób używa tych funkcji i ma inny tryb pracy, mianowicie, otwierają maila i dodają pliki do załącznika. To zawsze działa sprawnie i bezproblemowo i nie zależy od innych aplikacji czy zgód do współpracy między nimi.

Używam wersji Thunderbirda, którą sam kompiluje, bo chcę mieć menu globalne w Plazmie i na razie nie ma zaktualizowanego PKGBUILDu to nowej wersji Thunderbirda. Może są jakieś trudności w compilacji, albo stare patche nie nie działają w nowej wersji? Jeśli tak to kiepsko i pewnie trzeba czekać na nowe, a tutaj Ubuntu czasem każe czekać parę miesięcy na nie... i realnie rzecz biorąc pewnie zrobią na wydanie 20.04.

Dzięki za wieści, ja jednak wolę wysyłanie zdjęć/dokumentów z programu w którym pracuję. Szkoda, że trzeba będzie czekać na aktualizację dodatków do nowej wersji TB, ale na razie da sie pracować na tym, co jest. Tak się już przyzwyczaiłem do TB że raczej na nic innego się nie przesiądę :slight_smile: Pozdrawiam!

Forum kindly sponsored by Bytemark