Pdfmasher - nie mogę zainstalować

Witam,
wydałem polecenie w terminalu: yaourt pdfmasher
w wyniku tego na koniec długiego procesu instalacji otrzymuję następujący komunikat:
==> Budowanie i instalowanie pakietu
==> Tworzenie pakietu: pdfmasher 0.7.4-2 (sob, 3 lis 2018, 21:12:06)
==> Sprawdzanie zależności potrzebnych do uruchomienia…
==> Sprawdzanie zależności potrzebnych do budowy…
==> Pobieranie źródeł…
==> Rozpakowywanie źródeł…
==> Usuwanie istniejącego katalogu $pkgdir/…
==> Rozpoczynanie build()…
==> Connecting to Git server…
You are not currently on a branch.
Please specify which branch you want to merge with.
See git-pull(1) for details.

git pull <remote> <branch>

==> BŁĄD: Wystąpił błąd w build().
Przerywam…
==> BŁĄD:Makepkg nie był w stanie zbudować pdfmasher.
==> Powtórzyć budowanie pdfmasher?[t/N]

Jakieś sugestie, co z tym można zrobić? Komuś z Was udało się to zainstalować?
Pozdrawiam,
Dario

Wygląda jak błąd w scrypcie PKGBUILD. Poślij to w komentarzu na stronie pakietu, żeby maintainer poprawił. A jak ktoś się zna na comendach gita to pewnie po przejrzeniu PKGBUILDA pomoże ci jak go zedytować, żeby było ok jak ci się nie chce czekać na maintainera. To chyba jakaś prosta sprawa, ale ja się nigdy nie bawiłem w githuba w terminalu (zawsze używałem programów GUI). Może wykombinowałbym coś przeglądając PKGBUILD i czytając jak działają podstawowe komendy git. Pewnie zła komenda jest zastosowana.

Jednak tyko przypuszczam, może ktoś mądrzejszy się napatoczy i napisze, że gadam głupoty, wszystko możliwe :wink: .

Dzięki za pomoc. A wiesz może jak to zrobić, żeby terminal mi wyrzucił te wszystkie komunikaty błędu ale nie po polsku tylko po angielsku. Tak chyba będzie łatwiej to przekazać do naprawy.

Pozdrawiam :smiley:

Sorry, byłem na wakacjach, więc nie miałem jak odpowiedzieć.

Sprawdzając stronę AUR:

https://aur.archlinux.org/packages/pdfmasher/

Od razu widać, że pakiet AUR jest martwy i nie aktualizowany od bardzo dawna:

Last Updated: 2015-06-08 21:59

Zerknij na PKGBUILD:

https://aur.archlinux.org/cgit/aur.git/tree/PKGBUILD?h=pdfmasher

Na stronie:

https://www.hardcoded.net/pdfmasher/

Widać, że aktualna wersja to 0.7.4 czyli ta sama co w pakiecie AUR… Sprawdziłem na github:

27.12.2014 to najnowsza data wydania.
Program po prostu jest martwy i już nie rozwijany, więc nic dziwnego, że zaczynają się pojawiać problemy. Lepiej z niego zrezygnować, chyba że ma opcje, których niegdzie indziej nie znajdziesz, ale taki program będzie generował masę problemów. Np. jest zależny od już nie wspieranego python-pyqt4, który musi być zkompilowany, więc jakakolwiek aktualizacja może być czasochłonna i problematyczna.

I nie za bardzo jest możliwość, żeby wszystko było w terminalu po polsku. Tzn. jeśli masz poprawnie ustawioną lokalizację to dostaniesz dokładnie to co masz powyżej, mieszankę polsko-angielskiego.

Witaj,
wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź i radę. Program naprawdę jest wart tego, co robi. Świetnie konwertuje pdfy do mobi. Calibre przy nim się chowa. Znalazłem rozwiązanie: zainstalowałem wersję 64bitową z Windows za pomocą Wine. Gra i trąbi Zespół Kombii. Dzięki! Pozdrawiam :slight_smile: