Nvidia 1050Ti Bir türlü hiç bir dağıtımda tanıtamadım :(

Arkadaşlar herkese merhabalar.Artık Linux ile ilgili bu cihazda olan son umudumla size yazıyorum şu ana kadar Archman,Pardus ve Ubuntu kullandım fakat Monster Abra V10.3 olan cihazımda 1050Ti ekran kartını nvidia-detect veya bumblebee-nvidia olsun hiç bir paketle kurmayı beceremedim.Archman üzerinden denemeye kalktım başarısız oldum Pardus’a geçtim başarısız oldum hatta biri Anydesk’ten bağlandı denemeye çalıştı ama yapamadık en son Manjaro kurayım sürücüleri otomatik kuruyordur dedim Donanım Yapılandırma Aracı’na tıkladığımda bu seferde şansıma araç açılmayıp program dondu.Artık galiba 1.5 haftalık sabrımın sonuna gelmek üzereyim şu ekran kartını kurduktan sonra kimseye karışmayacağım söz veriyorum :slight_smile:

Terminalden

inxi -G

çıktısını verebilir misin?

Aynı donanıma sahibiz. Manjaro KDE kurup, aşağıdaki adımları birebir yerine getirirseniz sorunsuz çalışıyor.

Ayrıca Monster daha doğrusu Chicony, hiçbir şekilde Linux desteği vermiyor. Bu yüzden sadece ekran kartında değil diğer konularda da sıkıntı çıkabiliyor. Mesela Bios ile düzgün iletişime geçemediği için Manjaro zaman zaman bilgisayarı bile kapatamıyor. Sanırım yanlış ürünü almışız :slight_smile:

I understand that this is not the place for my reply in English, but please stop posting that video !!! Honestly, if you don’t see the issue in it, you should not give anybody any advice !!!

1 Like

wait , do you mean that it is wrong to install sddm gdm and lightdm all at the same time? hah, shows how much you know. :smirk:
[end sarcasm]

seriously, dont follow that video

bu videoyu asla takip etme.

1 Like

Is the third time i saw that video mentioned in the forum. I started to be worried i might lose it at some point :upside_down_face::rofl:

the person who made it spread like an STD throughout the forum. a gift that keeps on giving. :laughing:

in one day he posted it in as many optimus related threads as he could. everytime i think they are gone, it pops back up again.