Nie montuje partycji

Siema jestem nowy w Linuksie i postanowiłem zainstalować sobie manjaro architect tylko... podczas instalacji z USB nie chce mi zamontować partycji po prostu cofa mnie do poprzedniego okna, lub nie wykrywa jądra. Z góry dzieki

moved to #polski

Nie wiem czym wygrywałeś na pendrive, więc jak masz jeszcze plik ISO, który pobrałeś ze strony pobierz ten program i spróbuj nim wgrać, dla pewności.

Tutaj niestety nie podpowiem dokładnie, bo kwestia różni się w zależności czy siedzisz na komputerze czy na laptopie konkretnej firmy. Ogólnie rzecz biorąc jak wypalisz USB(trzymaj go wpiętego), wejdź w bios i ustaw tak zwane "boot priority" przesuwając twojego pendrive na samą górę.
Alternatywnie, znajdź opcję "boot from"(coś takiego) i wybierz swojego pendrive z listy.

Osobiście nie polecam ci się porywać na architecta przy twoim pierwszym zetknięciu z linuxem. Pobierz sobie jedną z oficjalnie wspieranych wydań i pobaw się nim trochę. Jeśli nie chcesz mieć dużo preinstallowanych programów, polecam wersję "minimal". Powinna ona wystarczyć w stu procentach, architect jest dla ludzi, którzy mają fioła na punkcie wydajności i dokładnie wiedzą czego chcą.

EDIT: Jeśli masz w BIOSIE opcję "Secure Boot", upewnij się, że jest ona ustawiona na "Other OS"

Myślę, że nie chodzi o brak bootowania live OS. @Qwertyk napisał, że podczas instalacji systemu w etapie montowania partycji coś idzie nie tak i wraca do poprzedniego kroku.
Jednak fakt, że czasem nie wykrywa jądra, jest już zastanawiający. W jakim etapie to się dzieje? Podczas instalacji, podczas bootowania live USB? Rada, by zastosować inny programik do stworzenia live USB, jest dobra. Ewentualnie można też zmienić sam pen drive... to czasem też pomaga.

Rozumiem, trochę inaczej go zinterpretowałem.

This topic was automatically closed 30 days after the last reply. New replies are no longer allowed.

Forum kindly sponsored by