Nie mogę rozpakować archiwum tar

tar

#1

Witam,
jestem nowym użytkownikiem Manjaro deepin i pierwszy raz spotkałem się z takim dziwnym problemem a używam linuxa już od ponad 10 lat :/. Mam do rozpakowania archiwum tar.xz i w menadżerze plików wyskakuje mi powiadomienie:
“nie przeprowadzono rozpakowanie plików” natomiast w konsoli:
tar -xJf ios.tar.xz
xz: (stdin): Nie rozpoznany format pliku
tar: Child returned status 1
tar: Error is not recoverable: exiting now


#2

Takie rzeczy lepiej zgłaszać w angielskiej części forum. Wtedy Oberon (deweloper manjaro deepin) się najprawdopodobniej odezwie.

A tak przy okazji, sprawdż czy tak samo jest na innym archiwum. Może to jedno jest jakieś błedne (częściowo ściągnięte)?


#3

Zip rozpakował normalnie natomiast inny tar.gz już nie. Archiwum jest dobre bo to ikony z gnome-look i już wielokrotnie je ściągałem na innym systemie.


#4

To nie ma znaczenia, że plik na stronie jest dobry. Może podczas ściągania coś się popsuło i plik jest skorumpowany. Tak się czasem zdarza. Skasuj go i ściągnij ponownie.


#5

Masz rację :slight_smile: głupio mi teraz bo działa ale dziwne jest to że inny plik też mi się chyba źle pobrał bo też nie mogłem rozpakować


#6

Czasem sesja, połączenie czy okienko przeglądarki dziwaczeje, wtedy normalne, że więcej plików mogło zostać skorumowanych. To rzadkie przypadki, ale się zdarza.

Dobrze, że jednak wszystko działa :).