Manjaro'yu GRUB'la kurma olanağı?

Merhaba sevgili dostlar,
Manjaro'yu Arch tabanlı olup, kurulum kolaylığı nedeniyle seçmiştim. Fakat kurulum sonrası sorunlar can sıkıcı. Wiki belgelerini okudum adımları tekrr tekrar izledim. Üzülerek söylüyorum artık yıldım; haftalardır USB'den açıyorum. Çok denedim ama diskte EFİ bölümü açmadan kurulum devam ettrilemiyor. Acaba konsola geçip, GRUB ile kurma olanağı var mı?

Merhabalar,

Öncelikle sorum dual boot mu kullanacaksınız ? Eğer öyle ise aşağıdaki videodaki kurulum adımlarını harfiyen yaparsanız sorun yaşamazsınız.

Direk kuracaksanız zaten sorun yapmaz.Grub onarma işlemleri var tabiiki ama dualbootda bu istediği disk yapılarını oluşturmaz iseniz başarılı olamazsınız.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Aslında bir kaç hafta önce Manjaro kurdum. Fakat bu süre zarfında EFİ sorunu nedeniyle, sistemimi sadece USB boot ve ritüelleriyle açabilmekteyim. Sistemimde Linux bölümünün dışında bir de Windows 7 bölümü mevcut. O kısma da haftalardır erişemiyorum. Görevler birikiyor. Elbette boş bir diske kuruyor olsaydım herşey çok daha kolay olacaktı. Zaten videodaki adımlarda da görmekteyiz. Fakat Manjaro'dan önce kurulu bir düzenim vardı ve bunu değiştirmek istemiyorum. Bu yüzden, Manjaro'yu MBR ile nasıl kurabilirim?