Manjaro Mate 17.0.4 - nietypowy problem z blokowaniem ekranu

Witam.Ma ktoś z was taką wersje i do tego lapka?Bo mam malutki problem z blokowaniem ekranu.W preferencji wygaszacza ekranu wyłączyłem opcje ,Blokowanie ekranu gdy wygaszacz jest aktywny" i jak zamknąłem klapę to już blokowanie nie działa(ale jak z powrotem ustawie to juz tak).Jak to ustawić żeby tylko na wygaszacz nie działało blokowanie a podczas zamykania działało?Nie miałem na innych dystrybucjach z Mate problemu tego.

Mówisz o środowisku Mate? Akurat nie używam i nie znam, więc nie moge pomóc. Ciężko zrozumieć co opisujesz i co chcesz zrobić. Jeśli dobrze się domyślam, chcesz żeby wygaszacz pojawiał się po otwarciu klapy i tylko wtedy?

Jeszcze daj znać co dzieje się u ciebie jak zamykasz klapę, bo można to różnie ustawić w systemach i są rózne opcje:

• wyłączenie ekranu
  • hibernacja
  • wstrzymanie
  • wyłączenie
  • nic

Podejrzewam, że wygaszacz w Mate musi mieć możliwość ustawienia uruchamiania po którymś z tych stanów, żeby działało jak chcesz. Czy ma takie opcje to już inna sprawa. Jak mówiłem nie znam Mate, więc nie wiem czy w ogóle to możliwe, ale to że w innych dystrybucjach dało się uzyskać pożądany efekt, to znaczy, że powinno się dać. Może po prostu masz złe ustawienia co się dzieje po zamknięciu klapy i dlatego nie uruchamia się twoje ustawienie?

Tak właśnie o środowisku Mate.Nigdy nie miałem takich wydarzeń bo każdej dystrbucji z Mate(czyt. Debian lub ubuntu).

Mam ustawione na usypianie i normalnie się usypia i wybudza ale już nie blokuje ekranu