Manjaro Güncellemeden Sonra Açılmıyor

İki hafta önce flaşıma bir manjaro linux iso’su yazdırdım ve bilgisayarıma kurdum. İki haftadır kullanıyordum, bu hafta güncelleme gelene kadar. Güncellemeden sonra boot ekranından gerisi gelmiyor. Eski yazılımlı flaşla boot ettiğimde çalışıyor. Güncelleme yapmadan devam etmeyi hiç denemedim, bilgisayarı bugün formatlayıp tekrar manjaro yaptığımdaysa otomatik olarak güncellemiş, yine açılmıyor. Ne yapmalıyım?

/dev/sda1: clean, 307421/14106624 files, 4223396/56395858 blocks

Öncelikle bu konuda çok kısıtlı bilgim var.
İngilizce kısıma yazmanızı önerebilirim. Yine de ilk olarak yapabilecekleriniz:
Tty ekranlarından (1,2,…,12)systemctl status’u paylaşır mısınız?

TTL ekranlarına CTRL+ALT +F1 yada F1-F12

systemctl status

Ayrıca startx diyerek terminalden desktop a geçebilirsiniz.

1 Like

Bilgisayarı açmayı birkaç kez daha denedikten sonra “Recovering Journal” yazısını gördüm ve alttaki linkte uygulanan çözümle aynısını uygulayarak çözdüm, teşekkürler.

1 Like

Bugün yine aynı sorun çıktı. Kendi yöntemimi denedim, olmadı. Sizinkini yapıyorum, CTRL+ALT+F3 yaparak açtım, systemctl status yazdım. Bir sürü şey çıktı.

Ozur dilerim, cozdunuz sanip bildirimlere bakmamisim :frowning:

sudo systemctl list-units | grep -i failed

Bu kodun donutune bakmamiz gerek

Daha detayli bilgiyi buradan bakabilirsiniz.

1 Like

hiç sorun değil, bilgisayar epey eski olduğundan bozuluyor diye düşünüyorum. rahmetli 13 yaşında, daha uğraşmaya gerek yok.

1 Like

Açıkçası belki basit bir sorundur. İşinize yarıyorsa bir bakalım sonuçta donanimi sağlamsa her türlü çalışır

açıkçası 8 aydan fazla bir süredir çözümler bulup duruyorum. 1 hafta çalışıp yine bozuluyor. düzeltmenin yolu yok eminim.