Manjaro do starego laptopa 32 bit DELL LATITUDE 610

Procek 1,7 GHz 2 GB RAMu czy Manjaro się do niego nadaje ? Próbowałem instalować 17.03 bez powodzenia, kłopoty z Grubem, jak to zrobić ??? i która wersja Manjaro 32 bit powinna być zastosowana ?

Nie jestem ekspertem, ale to zalezy od procesora czy możesz użyć wersji 64x czy 32x. Jednak 32 bit zwykle są lżejsze (zużywają mniej ram) a na 64 bit da się używac 32 bit, więc pewnie będzie najelpiej używć Manjaro XFCE 32 bit niezależnie od architektury procesora.

2GB RAM to mało a przeglądarki mogą zużywać dużo RAMu, więc jeśli nie potrzebujesz rozszerzeń FFlub chroma to Falkon jest najszybszą i najmniejszą przeglądarką, która jest sensowna do używania.

Tu masz linka do Manjaro 32, ale niestety iso jest z kwietnia tego roku, ale jest ciągle rozwijane:

Tutaj masz kategorię ogłoszeń co do aktualizacji 32 bit:

https://forum.manjaro.org/c/announcements/manjaro32

Przy aktualizacji jak ci się zapyta, że coś trzeba zmienić to zawsze odpowiadaj, że tak.

Prześledź też konieczne wiadomości przy uaktualnieniach, bo może są pewne problemy, które można lub trzeba rozwiązać ręcznie, np. był jakiś czas temu problem z jakąś wtyczką thunara, więc pewnie musisz coś z tym zrobić.

Nie wiem czy nazwa testing oznacza testowe iso czy jest to na gałęzi testing. Jeśli to drugie to gałęzie można łatwo zmieniać w każdej chwili, np:

sudo pacman-mirrors --api --set-branch stable
sudo pacman -Syy

Analogicznie

sudo pacman-mirrors --api --set-branch testing
sudo pacman -Syy

lub unstable, itd.

Dziękuję bardzo, skorzystam z rad kolegi…

Daj znać, czy Manjaro 32 się udało zainstalować i zaktualizować. Jestem ciekawy jak poszło, bo sam nie mam styczności z 32bit.