Manjaro 17 live usb - problem z modemem Huwaei [SOLVED]

cinnamon
xfce
network
network-manager

NIestety twój problem jest jednostkowy, więc ciężko będzie poradzić coś konkrentego. W twoich ostatnich wypowiedziech było, że modem działa, dopiero jak go odłączysz pojawia się problem. Nie możesz po prostu mieć go cały czas włączonego?

Spróbuj też zaktualizować firmware modemu, może coś to da a może nie, ale warto ugryźć z tej strony. Mi w pracy cały czas nawala router ze wszystkimi windowsami 10… (linux i inne windowsy nie mają problemu), więc różnie to bywa. Możesz też wypróbować Antergos. Jest bardzo podobny do Manjaro, ale to bardziej czysty arch i pakiety masz szybciej. Nie ma tak dobrego zarządzania sterownikami GPU i kernelami, ale tak poza tym jest to podobna dystrybucja, jednak wymaga trochę większej wiedzy i doświadczenia niż Manjaro.

Sprawdź też logi modemu, może coś tam wykryjesz.

Jeśli masz inny komputer pod ręką to załaduj Manjaro z USB na nim i sprawdź jak to działa na nim, żeby dowiedzieć się czy to rzeczywiście wina modemu czy konkretnie karty sieciowej na danym komputerze.

Znaczy nic nie da bo np.Ubuntu Mate działa bez problemu ale nie jest na moje potrzeby.Pomimo że jest nawet stabilny i nie psuje się.Ale baza oprogramowania w AUR(pomimo że wiele osób mi odradzało korzystania z niego) sprawia że raz się zasiądzie na Manjaro to już się nie chce odejść.Ja mogę powiedzieć że w Manjaro miałem problemy z modem raz na początku użytkowania (chyba były to werjse 0.8? i dalsze) gdzie po aktualizacji internet nie działał już.Gdy nadeszła werjsa 16 było już pięknie.I teraz znowu nie działa.Pomimo że siedzie na Ubuntu Mate to wraz silniejsza więź jest z Manjaro.Brzmi to dziwnie ale dzięki Manjaro naprawde da się polubić i zastąpić windowsa chociażby dla samego grania w emulatory konsol bo działają wszystkie i z padami.

Tak jak podałem powyżej, testuj skąd się bierze problem, żeby móc jakoś przeciwdziałać lub znaleźć rozwiązanie. Fakt, że na ubuntu mate działą, pokazuje że może funkcjonować dobrze.

Sprawdź jakie network manager ma mate w ubuntu, spróbuj go zainstalować i użyć w wersji cinnamon czy xfce. Nigdy tego nie robiłem, ale wiem, że ludzie zmieniają network menedżery jakoś jak nie działa im jeden.

A jest coś alternatywnego do tego network-manager?Wiem że dystrbucje typue Mandriva/PClinuxOs/Mageia gdzie maja własny program.Ale właśnie spróbuje.

Dobra.Koszmar się zakończył.Jestem z powrotem na Manjaro XFCE 17.01 64bit.Cały problem sprowadzał sie do tego że nie miałem paczki zainstalowanej usb_modeswitch-2.5.0-1-x86_64.pkg.tar.xz.

To super :slight_smile:
Zaznacz twoją powyższą odpowiedź jako zawierającą rozwiązanie, żeby ktoś z podobnym problemem wiedział, że tu znajdzie rozwiązanie.

Nie wiem jak.Na angielskim forum Manjaro też napisałem i mogłem zaznaczyć jako rozwiązanie.

Masz taki kwaracik z prawej dolnej strony posta, który możesz zahaczyć na zielono. Dodatkowo można zmodyfkować temat i dodać [Solved]. Zaznaczenie rozwiązanie dodaje też znaczek przy temacie, więc nawet jak nie zmienisz tematu to i tak widać. Co więcej, w pierwszy twoim poście zostaje dodana linikja, że rozwiązanie znajduje się poście nr x, co jest podlinkowane, więc można szybko skoczyć do niego, bez czytania wszystkiego po drodze.

Chyba że ta sekcja forum ma wyłączone zaznaczanie rozwiązania. To jest możliwe, że dodali tylko do działów przewidzianych na problemy.