Kurulumdan Sonra Yüklenmesi Makbul Programlar

Merhaba bir süredir linux kullanıcısıyım ve manjaroya yeni geçtim. Deneyimli manjaro kullanıcılarının sevdiği ve kullandığı programları öğrenebilirmiyim (Timeshift, conky vb.)

3-4 yıldır manjaro kullanıcısıyım aşağıdaki listeyi yüklüyorum genelde

yay aria2 speedtest-cli telegram-desktop kdenlive inkscape create_ap virtualbox fish flameshot deepin-terminal neofetch gtop kolourpaint gedit

Aur'dan

materia-theme opera chromium ttf-font-awesome ttf-font-awesome-4 ttf-roboto android-studio woeusb-git jdownloader2 ttf-ms-fonts vscodium-bin breeze-blurred-git otf-san-francisco xdman gwe svr zettlr-bin fslint waterfox-bin odio-appimage skypeforlinux-stable-bin posy-cursors all-repository-fonts ttf-wps-fonts performance-tweaks

Merhaba

Güncel skype kurulumu nasıl yapabilirim? Hangi sürümü kurarsam kurayım güncelleme gerektiği hatasını alıyorum.

yay -S skypeforlinux-stable-bin
denemişmiydin ?

Değişen birşey olmadı. Çok takmıyorum artık. Gerekirse online skype üzerinden işimi göreceğim.

Merhaba, linuxu uzun aradan sonra tekrar kullanmak istedim. Verdiğiniz kodun içinde işime yarayacak uygulamalarvar. Sizin bu verdiğiniz komutlarla toplu yükleme mi yapılıyor acaba.

Sadece program isimleri yer almaktadır.

sudo pacman -S programadi1 programadi2

kullanarak kurulum yapabilirsiniz.
Aur'dan kurulum yapmak için

sudo pacman -S yay

sonrasında

yay -S programadi1 programadi2

ile ister tekli olarak isterseniz toplu kurulum yapabilirsiniz.

Teşekkürler.

Forum kindly sponsored by