Java OpenJDK 8

Cześć, mam problem.
Znacie może komendę na zainstalowanie OpenJDK? Patrzyłem na wątki o tym ale żadne źródło oraz komenda mi nie pomaga.
Proszę o pomoc.
Z uszanowaniem Azyl

Edit: A jak mam zdrobić by otworzyć plik .jar za pomocą openJDK, wybieram “Otwórz za pomocą innego programu” ale nie ma tam jednak OpenJDK…
Edskeye, chodzi mi konkretnie o ten plik więc myślę że nie potrzebuje Javy od Oracle…
Przepraszam jeszcze że jestem nieogarnięty o te sprawy. Nie dawno zacząłęm kożystać z tego linuxa.

sudo pacman -S jdk8-openjdk

• jdk8-openjdk - development kit

• jre8-openjdk - full runtime enviroment

• jdk8-openjdk-headless - headless runtime enviroment

Prawde mowiac, na Twoim miejscu zainstalowalbym Jave od Oracle - wczoraj poszedl update do 9’tki.

Sorry for the English… for better looking font rendering you can use openjdk 8 patched with infinality fonts from AUR.

$ pacman -Qs infinality
local/jdk8-openjdk-infinality 8.u152-1
    OpenJDK Java 8 development kit with infinality patch applied
local/jre8-openjdk-headless-infinality 8.u152-1
    OpenJDK Java 8 headless runtime environment with infinality patch applied
local/jre8-openjdk-infinality 8.u152-1
    OpenJDK Java 8 full runtime environment with infinality patch applied

A jak ją zainstalować?

Klepnij yaourt -S jdk w terminalu.

Openjdk też już jest w v9, ale brak mu pewnych rzeczy w porównaniu z wersją Oracle.
Jeśli więc myślisz o nauce Javy, Oracle będzie lepszym wyborem :slight_smile:

A jak mam zdrobić by otworzyć plik .jar za pomocą openJDK, wybieram “Otwórz za pomocą innego programu” ale nie ma tam jednak OpenJDK…
Edskeye, chodzi mi konkretnie o ten plik więc myślę że nie potrzebuje Javy od Oracle…
Przepraszam jeszcze że jestem nieogarnięty o te sprawy. Nie dawno zacząłęm kożystać z tego linuxa.