Dziwnie zachowujący się skrypt obrotu urządzeń wacom

Witam

Zabrakło mi już pomysłów do rozwiązania tego problemu.
Problem jest następujący:
Mam ekran typu wacom i chcę na nim czasem popracować w trybie portretowym. Kiedy obracam ekran wykorzystując standardowe narzędzie dostępne w systemie (ekran>ustawienia użytkownika>obróć), obraca się interfejs, układy współrzędnych wszystkich urządzeń wejściowych ale oprócz urządzeń wejściowych wacom, (czyli stylus, eraser, ekran dotykowy). Do tego po obrocie mam dla urządzeń wacom przycięty obszar roboczy, (przesuwając rysik po ekranie fizycznym wskaźnik przesuwa się przez całą długość ekranu, a mój rysik znajduje się dopiero w połowie tego fizycznego).
Właściwie to dziwne że deweloperzy jeszcze tego nie naprawili, przecież jak użytkownik obraca ekran do trybu portretowego to znaczy że będzie teraz w tym trybie pracował i wypadało by żeby układy współrzędnych wszystkich urządzeń wejścia zostały obrócone.
Dlatego do obracania napisałem sobie taki skrypt:

#!/bin/bash

xrandr -o right
xsetwacom set "Wacom ISDv4 E6 Pen stylus" Rotate cw
xsetwacom set "Wacom ISDv4 E6 Pen eraser" Rotate cw
xsetwacom set "Wacom ISDv4 E6 Finger touch" Rotate cw
xsetwacom set "Wacom ISDv4 E6 Pen stylus" Area 0 0 27760 15694
xsetwacom set "Wacom ISDv4 E6 Pen eraser" Area 0 0 27760 15694
xsetwacom set "Wacom ISDv4 E6 Finger touch" Area 0 0 27760 15694

Trzy ostatnie polecenia utawiające obszar pracy (xsetwacom set Area) tak naprawdę nie ustawiają nic (obszar pracy zostaje zawsze po obocie przez xtrandr przycięty, a polecenia xsetwacom set Area mają go ustawić na nowo, jednak tego nie robią, choć takie było zaożenie tego skryptu). Ale jeśli już powykonaniu skryptu ponownie je wpiszę ręcznie w terminalu obszar pracy jest wtedy poprawnie ustawiany, i wszystko działa jak należy.
Nie wiem o co tu chodzi.
Dlaczego 3 ostatnie komendy w skrypcie nie działają prawidłowo, a jak wpiszę to samo ręcznie to działa ?.
Czy jest taka możliwość że powłoka może wykonywać polecenia w innej kolejności niż jest w skrypcie?

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam.

Takie urządzenia są super rzadkie w Polsce, więc mała szansa, żeby ktokolwiek miał jakieś doświadczenie z tym. Lepiej poślij temat po angielsku.

Nie chodzi tu o urządzenie, bo ono działa poprawnie nawet po obrocie do portretu, tylko że polecenia ustawiające obszar muszę wklepać ręcznie w konsoli, w skrypcie nie działają. A może jest jakiś debuger skryptów, żeby dokładnie prześledzić ten skrypt ?.